Haberler

SGK’dan Yüksek Maaşla 49 Yaşında Emekli Olma Müjdesi..!

SGK’dan gelen açıklama ile emekli olmak isteyen insanlar çalışma hayatının sonunda ne zaman emekli olacaklarını araştırıyor. SGK sistemlerinden gelen bilgilere göre belirli koşullara uygun insanlar borçlanma sistemi ile erkenden emekli olabilecek. İşte haberin ayrıntıları…

SGK’dan açıklama yapıldı. Prim borcu olan insanlar borçlanma hakları sayesinde eksik olan primlerini kapatabilecekler. Prim borcu olmayan insanlar da yaş indirimi yapıyorlar. Bu durumda 49 ila 51 yaşında erken emeklilik mümkün olmaktadır. İşte SGK’ dan erken emeklilikle alakalı son dakika haberlerin ayrıntıları…

Hangi Meslek Sahipleri Erken Emekli Olabiliyor!

Erken emeklilik hakkından yararlanabilecek meslek sayıları giderek yükselmektedir. SGK’ dan 18 meslek gurubu için verilen bu hak yükseldi ve 45 meslek gurubuna çıkarıldı. Bu meslekler içinde şunlar yer almaktadır;

  • MİT mensupları
  • İtfaiyeciler
  • Madenciler
  • Demir çelik işçileri
  • Su altında çalışanlar
  • Gazeteciler

Türk Silahlı Kuvvetleri görevlileri çalıştıkları mesleklere göre onları değerlendirilmesi yapılar 60 gün ila 180 gün arasında erken emekli olabilme fırsatını da elde edebiliyor ve yaş sınırından dolayı erken emekli olabiliyor.

Staj Sigortası Erken Emeklilik Sağlıyor Mu?

Staj sigortası ile alakalı bir çok insan araştırma yapmaktadır. Erken emeklilik sağlayan yöntemlerden birisi de staj sigortası sayesinde 1 ila 2 sene arasında daha erken emekli olabilmek mümkün olmaktadır.

Doğum Borçlanmasıyla Erken Emeklilik Mümkün Mü?

Bu yöntem çalışan bayanlara en büyük fırsat sağlayan yöntemler içinde yer almaktadır. Bayanlar bu yöntem sayesinde erken emekliliği elde ediyorlar. Borçlanma yaparak onun ardından da işlerine geri dönmeleri koşuluyla erken emeklilik hakkı elde edebiliyorlar.

Askerlik Borçlanması Erken Emeklilik Sağlıyor!

Erkeklerde askerlik borçlanması bayanlarda doğum borçlanması gibi erken emeklilik fırsatı sağlıyor. 1 ila 2 sene arasında imkanlar sağlayacak olan bu borçlanma sisteminde askere gitmeden önce sigortası olan kişiler askerde oldukları zamanda işverenler tarafınca primlerinin ödenmemiş olması koşulu ile bu haktan faydalanabiliyorlar. Bu vesileyle erken emeklilik imkanı sağlanıyor.

Uzun zamandan bu yana seçimlerden önce ve birçok önemli zaman diliminde hükümet yetkililerine emeklilik ile ilgili talepler iletiliyor. Bu taleplerin gelmesiyle birlikte uzun bir zamandır oy artışı sorunu yaşamakta olan hükümet emeklilik ile ilgili adımların atılmasıyla birlikte vatandaşları memnun etmeye gayret ediyor. Durumun böyle olmasıyla birlikte yavaş yavaş meslek kolları erken emeklilik sistemine geçiş için imkan elde etmiş oluyor. Diğer mesleklerde bulunan vatandaşlar da bu günü heyecanla bekliyor.

 

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu