Haberler

186 Bin Tablet MEB Tarafından Dağıtılıyor..! Zaman Geçmeden Alın..!

Coronavirüs salgınını başlamasından sonra her öğrencinin başlıca ihtiyacı tablet veya bilgisayar oldu. Durumu iyi olan aileler bilindiği üzere tablet veya bilgisayar sorunu yaşamadılar. Ekonomik durumu iyi olmayan aileler ise bu noktada ciddi sıkıntılar yaşamaya devam ediyor. MEB tarafından ise ekonomik durumu iyi olmayan ailelere yoğun bir şekilde tablet dağıtılmaya devam ediliyor. Birçok açılış ile birlikte tablet dağıtımına devam eden MEB 186 bin tabletin daha dağıtımının yapılacağını açıkladı.

 

25 GB Hediye İnternet

Sunulan tabletlerle birlikte internet paketleri de hediye ediliyor. Böylece EBA üzerinden ders almakta olan öğrenciler her hangi bir masrafı bulunmadan eğitimine devam edebiliyor. 25 GB hediye verilmesi süreci aylık olarak yenileniyor. Tabletlerden veya internet kullanımından kaynaklı her hangi bir ödeme yapılması gerekmiyor.

Dağıtılacak olan tabletlerin Ocak ayı içerisinde dağıtımının yapılması planlanıyor. Tablet almak isteyen vatandaşların kısa bir zaman içerisinde başvurularını gerçekleştirmeleri de ayrıca aranmakta olan şart. Dağıtım sadece gelir durumu iyi olmayan, tablet alabilecek noktada bulunmayan vatandaşlara yapılması planlandığından bu noktada uygun görülmekte olan vatandaşlara bu tabletler veriliyor. Bugüne kadar MEB üzerinden 313 bin civarında bir tablet dağıtımı gerçekleştirildi. Şimdiye kadar olan en büyük dağıtımın ise bu sefer yapılacak olan dağıtım olduğu da ifade ediliyor.

Kimler Tablet Alabilecek

Tablet alınabilmesi için belirli şartlar aranıyor. Bu şartların olması durumunda öğrenciye tablet hediye ediliyor. Hediye tablet ile birlikte aylık olarak yenilenmekte olan 25 gb internet tanımlaması da ayrıca yapılıyor. Aranan şartlar şu şekilde;

  • Ailelere ait bulunmakta olan gelir durumunun kötü olması
  • Ailenin okula göndermekte olduğu çocuk sayısı
  • Öğrencinin mevcut özel eğitim gereksinimleri
  • Öğrenciye ait bulunmakta olan akademik başarı durumu

Çerçevesinde öğrencilere tablet verilmektedir. Başvuru e devlet üzerinden veya bizzat olarak da yapılmıyor. Okullar tarafından belirlenmiş kişilere bu dağıtım gerçekleştiriliyor.  Bu ihtiyacı fırsat bilmekte olan dolandırıcılar bazı internet siteleri üzerinden vatandaşları dolandırmaktadır. Bu sitelere kesinlikle itibar edilmemesi gerekmektedir. Başvuru veya başvuru formu adı altında kişisel bilgiler çalınmaktadır. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak adına dikkatli olunması tavsiye edilir.

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu