Haberler

2000 Senesinden Sonra Emeklilik İle  600 TL İntibak Zammı! Sevinç Çığlıkları Yükseliyor..!

Emekliler son zamanlarda kendilerinin devlet tarafından ihmal edildiğini belirtiyorlar. Maaşlarının geçinmek için yetmediğini belirtmekte olan emekliler bu konu ile ilgili devletten yardım istiyorlar. Emeklilerin seslerini duyan hükümet yetkilileri neredeyse her gün emeklilerin hoşuna gidecek bir takım açıklamalarda bulunuyor.

İntibak Zammı

İntibak zammının açıklanmasının arkasından hangi koşullarda kimlere bu desteğin verileceği ile ilgili birçok soru soruluyor. Durumun böyle olmasıyla birlikte vatandaşlar bu zamdan yararlanıp yararlanamayacaklarını haber siteleri yardımıyla araştırıyor. Buradan üzülerek söylemek gerekiyor ki bu zamdan herkes faydalanamıyor. Sadece 2000 yılı sonrasında emekli olmuş vatandaşlar bu zammı alabiliyor.

Virüsün dünya ekonomisini sarstığı gibi aynı şekilde ülkemiz ekonomisini de ciddi bir şekilde sarsmış olduğu biliniyor. Durumun böyle olmasıyla birlikte zam haberleri daha fazla ilgi görüyor. Enflasyon oranını oldukça fazla olması sebebiyle vatandaşlar bu noktada devletten destek bekliyor. Gelir olarak en düşük seviyelerde bulunan emeklilerde bu sebeple uzun zamandan beri beklediği intibak zammını heyecanla bekliyor.

 

İntibak Zammı İle İlgili En Faza Sorulan Sorular

Kimler bu zamdan faydalanabilecek?; Verilecek olan intibak zammından 2000 yılı sonrasında emekli olan vatandaşların yararlanabileceği bilgisi iletildi. Bu sebeple bu sene öncesinde emekli olan vatandaşlar bu imkandan faydalanamayacak.

Zamlar Ne Zaman Yatacak?; Belirtilen zammın makam onayının alınması ile birlikte ilk maaş ödemesi ile birlikte aktarılacağı biliniyor. Oluşacak far ise ayrıca emeklilere verilecek.

 

Emeklilere 600 TL

2000 yılı öncesinde emekli olanlar ile sonrasında emekli olanlar arasında bir takım farklılıklar bulunuyor. Bu farklılıklardan dolayı 2000 senesi sonrasında emekli olanların bir kısım hakları bulunmuyor. Bu gibi gerekçeler sebebiyle devlet tarafından eşitliğin sağlanması maksadıyla intibak zammının verilmesi uygun görüldü. Kısa bir süre içerisinde intibak zammının emeklilerin maaşlarına aktarılacağı bilgisi de verildi. Verilecek olan zam miktarı olarak ise 600 TL uygun görüldü. Miktar emekliler tarafından memnuniyetle karşılandı.

Devlet tarafından emeklilere zaman zaman bazı destekler sunuluyor verilen bu destekler çerçevesinde en son bayramlarda emeklilerimize 1000 TL bayram harçlığı ödenmesi kararı çıkarılmış ve uzun zamandan bu yana bu ödemeler devam ettirilmektedir. Vatandaşlar intibak zammı ile birlikte bir nebze daha enflasyon ile mücadele edebilecekler.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu