Personel

2021 yılında PTT personel alımı yapacak mı? PTT memur alımı için 2021 taban puanı kaç olacak?

2023 yılına kadar 55 bin personel alacağını duyuran PTT, geçen yıl hiçbir işe alma ilanı açmadı. 2021 yılı içinde personel işe alım ilanı yayınlanması beklenen Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi’nin, hangi tarihte personel alımı yapacağı ise netlik kazanmadı. Haberimizde PTT yeni personel alımı ve başvuru detayları ile ilgili tüm detayları sizlerle paylaştık.

Daha önce PTT tarafından yapılan açıklamalarda 2023 yılına kadar toplam 55 bin personel alınacağı dile getirilmişti. Geçen yıl herhangi bir personel alımı gerçekleştirmeye PTT, 2021 yılında çok sayıda iş ilanı açabilir. Peki 2021 PTT personel alımı ne zaman yapılacak? PTT için KPSS taban puanı kaç olacak? Tüm detaylar ve merak edilen soruların cevapları haberimizde.

2021 PTT personel alımı olacak mı? Ne zaman yapılacak?

PTT’nin 2020 yılında, yaklaşık 5 bin personel alımı yapması bekleniyordu. Fakat PTT geçen yıl içinde hiçbir iş ilanı açmadı. Bu nedenle, 2021 yılında PTT personel alımları yapılacağı düşünülüyor. Şu ana kadar bu konu için herhangi bir net tarih bulunmuyor ancak, PTT iş ilanları yayınlandığı anda haberimizden detaylara ulaşabileceksiniz.

2021 PTT personel alımı
2021 PTT personel alımı

2021 KPSS PTT taban puanları

PTT, personel alımı şartları için daha önce KPSS şartı bulunmuyordu. 19 Kasım 2019 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren, PTT personel alım başvuru şartları ve gerekli belgeler kararı, KPSS şartı getirmişti. Önümüzdeki dönemlerde PTT personel alımları için KPSS şartı zorunlu olacak.

Yapılan değişikliği kendi resmi internet sitesinde de duyuran PTT, alım yapılacak KPSS taban puanları hakkında net bir bilgi henüz vermedi. Daha önce de uyguladığı gibi PTT’nin personel alımlarında 70 KPSS puan şartı bulunması bekleniyor. Dağıtıcı kadrosu içinde istihdam edilecek ön lisans mezunu aday sayısının az olması nedeniyle 60 KPSS puanının da esas alınabileceği düşünülüyor.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu