Haberler

65 yaşın üstündeki vatandaşlara ‘adrese teslim’ e-Devlet şifresi hizmeti

65 yaşın üstündeki vatandaşlara 'adrese teslim' e-Devlet şifresi hizmeti

Adrese Teslim Şifre Başvuruları hizmeti, pilot alan olarak seçilen Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde yaşayan 65 yaş üzeri vatandaşların kullanımına sunuldu.

Abone ol

Cumhurbaşkanlığı Dijital Değişim Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, AA muhabirine, e-Devlet Kapısı’nda yeni bir dönem başladığını açıklama ederek, bundan böyle 65 yaş üzeri vatandaşların, e-Devlet şifresi için PTT şubelerine gitmeden e-Devlet Kapısı üzerinden başvurularını kolayca yapabileceklerini ve şifrelerini evlerinden teslim alacaklarını söyledi.

Projenin, yeni müşteri koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla çaba zarfında geliştirildiğini dile getiren Koç, “Adrese Teslim Şifre Başvuruları hizmeti, pilot bölge olarak seçilen Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde yaşayan 65 yaş üzeri vatandaşların kullanımına sunuldu.” diye konuştu.

Koç, daha önce e-Devlet şifresi almamış 65 yaş üzeri vatandaşların, www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden kullanım formunu doldurarak, e-Devlet Kapısı şifresinin adreslerine teslim edilmesini istek edebileceklerini ve başvurularının durumlarını izleyebileceklerini kaydetti.

“Hizmet, pilot çalışmalarının tamamlanmasının arkasında tüm Türkiye’de başvuruya açılacak.” ifadesini kullanan Koç, parola tesliminin, ilgili kişiyle yüz yüze kimlik doğrulaması yapıldıktan sonra verileceğini sözlerine ekledi. 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu