Resmi Gazete

AB’den Türkiye’ye ilave vergi hamlesi karar Resmi Gazete de yayımlandı..!

Avrupa Birliği Resmi Gazetesi‘nde yayımlanan karara göre Avrupa Birliği, Türkiye’den belirli sıcak haddelenmiş demir, alaşımlı ve alaşımsız çelik ürünlerinin ithalatına 6 Ocak 2021 itibariyle geçici anti-damping vergisi uygulanmasına karar verdi.

Avrupa Birliği Resmi Gazetesi’nde yayımlanan karara göre Avrupa Birliği, Türkiye’den belirli sıcak haddelenmiş demir, alaşımlı ve alaşımsız çelik ürünlerinin ithalatına 6 Ocak 2021 itibariyle geçici anti-damping vergisi uygulanmasına karar verdi.

Karara göre Habaş Sinai ve Tıbbi Gazlar İstihsal Endüstri’nin ürünlerine damping vergisi oranı yüzde 4,8, Erdemir ürünlerine yüzde 5,4  ve Çolakoğlu Metalurji ürünlerine yüzde 7,6 olarak uygulanacak. Ağir Haddecilik A.Ş. ve Borçelik Çelik Sanayii Ticaret A.Ş., ürünleri için bu oran 5,9 oldu.

İTİRAZ EDECEKLER

Türkiye Çelik Üreticileri Derneği Genel Sekreteri Veysel Yayan, DÜNYA’ya yaptığı açıklamada geçici süre için alınan karara karşı Türk üreticilerinin itirazda bulunacaklarını bildirdi. Söz konusu verginin kurum bazında kararlaştırıldığının altını çizen Yayan, “Her kuruluş ayrı ayrı itirazda bulunacak” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu