AK Parti ve MHP’nin Teklifine İYİ Parti’den Yanıt!

1 month_ago 42

AK Parti ve MHP tarafından son günlerde İYİ Parti cephesi için yapılan Cumhur İttifakı’na katılma tekliflerine İYİ Parti’den yanıt geldi. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağırlioğlu, bahsi geçen tekliflerin bir siyasi hesap olduğunu ve İYİ Parti’nin de bu siyasi hesapların öznesi olmayacağını belirtti. Ağırlioğlu, İYİ Parti olarak Cumhur İttifakı’na girmeyeceklerini kaydetti. 

Siyasi Hesaplar Yapılıyor

İlk olarak MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve sonrasında da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından dile getirilen İYİ Parti’ye yönelik Cumhur İttifakı’na katılma çağrılarına İYİ Parti Sözcüsü ve İstanbul Milletvekili Yavuz Ağırlioğlu tarafından bir televizyon programında cevap verildi. Söz konusu teklifler için “siyasi hesap” yorumunda bulunan İYİ Parti Sözcüsü, kendilerinin Cumhur İttifakı’na katılma olasılıkları olmadığını belirtti.

Ayrıca söz konusu teklifin; Cumhur İttifakı’nın yönetimdeki başarısızlığının da bir sembolü olduğunun altını çizen Ağırlioğlu, Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin de uygulamaya alınmasına rağmen memleketteki hiçbir sorunun çözülmediğini belirtti. Bu anlamda İYİ Parti olarak böylesine başarısız bir ittifakın parçası olmayacaklarını vurgulayan Yavuz Ağırlioğlu, bu siyasi oyunların sonuç vermeyeceğini aktardı.

 

read-entire-article