Haberler

Askerlik yerleri açıklandı mı MSB TC askerlik yeri sorgulaması

Askerlik yerleri açıklandı mı MSB TC askerlik yeri sorgulaması

Kasım ayında askere gidecek olan gençler askerlik yeri sorgulama sayfası ne zaman açıklanacak araştırması yapıyor. Kasım celp dönemi askerlik yeri sorgulama sayfası bugün MSB göre açıklanacak. Peki askerlik yerleri nereden sorgulanacak?

Abone ol

Askerlik yerleri bugün MSB göre açıklanacak. Kasım celbi askerlik yerleri 23 Ekim’de yani bugün duyurulacak. MSB’nin e-devlet üzerinden sunduğu hizmetler aralarında yer alan askerlik yeri öğrenme sorgulaması sonuçlar açıklandığı andan itibaren yapılabilecek.İşte Kasım 2020 celbi askerlik yerleri celp ve sevk tarihleri…

Askerlik yeri nasıl sorgulanır: e-Devlet’e giriş yaptıktan daha sonra er derecelendirme sonucu sorgulama veya değiştirme subay sınıflandırma sonucu sorgulama ekranı üzerinden yükümlüler derecelendirme sonuçlarının açıklandığının duyurulmasının gerisinde sorgulama işlemlerini bu ekranlar üzerinden gerçekleştirebilecek.

Belgelerin alınacağı tarihler şu şekilde olacak; Bedelli Er (Ekim Celp ve Sevk Dönemi) 03 Ekim 2020 29 Eylül-03 Ekim 2020

ASKERLİK YERLERİ BU SAYFADAN TAKİP EDİLECEK

Yerine Geçen Kimse Subay/Astsubay Adayları,Erbaş/Er (1nci Grup) 30 Ekim 2020 26-30 Ekim

2020 Bedelli Er (Kasım Celp ve Sevk Dönemi) 21 Kasım 2020 17-21 Kasım 2020

Erbaş/Er (2nci Grup) 25 Kasım 2020 21-25 Kasım 2020

Erbaş/Er (3ncü Grup) 24 Aralık 2020 20-24 Aralık 2020

MSB’den Kasım 2020 sınıflandırma dönemi duyurusu 
Kasım 2020 derecelendirme döneminde silahaltına alınacak değiştirme subay namzet adayı, yerine geçen kimse astsubay aday adayı ile erbaş/er statüsündeki yükümlülerin askerlik hizmeti tercihi, derecelendirme ve sevk işlemleriyle ilgili hususlar müteakip maddelerde açıklanmıştır.

Kasım 2020 sınıflandırma dönemi Sınıflandırma Nitelik Listesine; yedek subay aday adayı, yerine koyma astsubay namzet adayı ile erbaş/er statüsündeki yükümlülerden, 31 Ağustos 2020 (dahil) tarihine dek; yoklamasını yaptıran, erken sevk isteğinde yer alan ve askerlik hizmeti ile celp tercihini yaptıranlardan celp tercihlerine tarafından başvurusu Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyacı dikkate alınarak kabul edilenler, durdurma ile dövizle/bedelli askerlik hizmeti kapsamından çıkartılanlar alınacaktır.

Kasım 2020 derecelendirme döneminde silahaltına içerlemek isteyen yükümlülerin, 31 Ağustos 2020 (dahil) tarihine dek denetim ve askerlik hizmeti ile celp tercihini e-Devletten veya en yakın askerlik şubesine müracaat ederek yaptırmaları gerekmektedir. Yoklamasını yaptırdıkları halde askerlik hizmeti ile celp tercihini yapmayanlar mevcut bilgilerine ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyacına göre derecelendirme işlemine bağlı tutulacaklardır.

Tercih ve sınıflandırma sonuçları 23 Ekim 2020 tarihinde e-Devlet üzerinden yükümlülere duyurulacaktır. Sınıflandırılan yükümlüler her tarafta derecelendirme işlemine emrindeki tutulmayacaktır. Yerine Geçen Kimse subay/astsubay adaylığına bölünmüş yükümlülerden bağlı oldukları celp ve sevk döneminde sınıf okulu ve eğitim merkezindeki eğitimin üçte birine katılmayanlar (daha önceki sınıflandırma dönemlerinde sınıflandırılanlar dahil) er statüsünde askere sevk edileceklerdir. (TSK nın ihtiyaçduyduğu derslik ve meslekler hariç).

5. Yerine Koyma subay/astsubay adayları ile erbaş/erlerin sevk tarihleri tabloda belirtilmiştir.6. Yükümlüler;

a. Sevk belgesinin alınabileceği tarihlerde e-Devlet’ten “Kovid-19” anketini dolduracaklar,

b. Anket sonrasında yönlendirildikleri sağlık durumu kuruluşlarında “Kovid-19” testlerini yaptıracaklar,

c. Deneme sonucu pozitif çıkanların ya da temaslı listesinde yer alanlar, testin yapıldığı tarihi peşine düşüp takip eden 5 günlük vakit içerisinde sevk evrakını almayan, deneme sonucu (olumsuz olsa deha) çıkmayan yükümlüler müteakip celp ve sevk döneminde sevke yan tutulacaktır,ç. Deneme sonucu Kovid-19 tanısı ve şüphesi bulunmayanlar sevk belgelerini e-Devlet’cilt alabilecek,

d. Sevk belgesini alanlar birliğine katılıncaya dek Kovid-19 kapsamında Devlet kurumları kadar duyurulan bütün tedbirlere uyacaklar, asker eğlencesi, uğurlaması vb. faaliyetleri icra etmeyecekler,

e. Sağlık kuruluşlarında gerekli testleri yaptırmayanlar askere sevk edilmeyecek ve haklarında bakaya işlemi yapılacaktır,

f. Kovid-19 salgını sebebiyle; bulaşma riskini ortadan uyandırmak ve teması en aza indirmek maksadıyla sevk sürecindeki tüm işlemler e-Devlet’deri yapılacak, zorunlu durumlar dışarıda askerlik şubelerinde işlem yapılmayacaktır.

7. Yol ve iaşe parası, e-Devlet’cilt sevk belgesini alanların Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde yer alan adresi ile eğitim birliği; askerlik şubesi başkanlığından sevk belgesini alanlar ise sevk belgesini aldığı askerlik şubesi başkanlığı ile eğitim birliği arası başlıca alınarak verilecektir. Yükümlüler kendilerine yapılan ödemeleri kimlik belgeleri ile PTT şubelerinden ya da PTT kartı ile PttMatiklerden alabileceklerdir.8. Sevk belgesini almayanlar ile aldığı halde sevk edildiği sınıf okulu/eğitim merkezlerine katılmayanlar bakaya işlemine bağlı tutulacaktır.

9. 7179 sayılı Askeralma Kanununun 27’nci maddesi gereğince bu duyuru yükümlülere bildiri mahiyetindedir.

10. Yükümlüler bu duyuru metnine https://asal.msb.gov.tr internet adresinden ve TRT teleteksten ulaşabilirler.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu