Haberler

Bakan Selçuk açıkladı..! Tablet bilgisayar dağıtımında 4. faz başladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, tamamı bakanlık tarafında tedarik edilen 500 bin tablet bilgisayarın, 4. faz dağıtımlarının başladığını açıkladı. Bu hafta içinde 47 bin tablet bilgisayar öğrenciler ile buluşacak.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklama ile daha önce yerel yönetimler, özel sektör kuruluşları ve sivil insiyatifler desteği sayesinde dağıtılan 150 bin tablet bilgisayar ile bakanlık tarafından tedarik edilen 500 bin tablet bilgisayarın, dördüncü faz dağıtımı bu hafta içi başlayacak.

Tablet bilgisayarlar, yapılan kontrolün ardından, Milli Eğitim Bakanlık’larınca öğrencilere gönderiliyor. Açıklanan 4. fazda toplam 47 bin tablet öğrenciler ile buluşacak.

Son fazda gönderilecek tabletlerle beraber toplam, 313 bin 500 tablet öğrenciye ulaşmış olacak. Toplam hedefi 500 bin tablet olan bakanlık, bu hedefe ay sonunda ulaşmayı planlıyor.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk

“Tablet dağıtımında öncelik, ihtiyacı olan öğrenci!”

Ziya Selçuk, dördüncü faz tablet dağıtımı süreci kapsamında, gönderim yapılan 26 ilin yöneticisi toplantı düzenledi. Video konferans yöntemi ile gerçekleştirilen toplantıda Selçuk, tablet sevkiyatlarının 9 ile tamamlandığını, 17 ile ise devam ettiğini söyledi.

“Eğitimde fırsat adaleti” hedeflerinin bulunduğunu aktaran Bakan Selçuk, tüm tablet sevkiyatlarının 10 Ocak Pazar günü tamamlanmasını beklediğini dile getirdi.

Toplantıda, tablet dağıtımlarının öncelikle ihtiyacı olan öğrencilere yapılacağını aktaran Selçuk. “Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı il müdürlerimizin teslim edeceği tablet bilgisayarlarda, öğrencilerin canlı ders ve EBA platformlarından faydalanabilmeleri için ihtiyaçları olan 25 GB kotalı GSM internet hizmeti de bulunuyor. İl müdürlerimiz tabletleri, öğrencilerimize 4.5G sim kartlı bir şekilde teslim edecek. Yeni başlayan her haftada tabletleriyle ders başı yapan öğrenci sayımız artıyor. Bu hafta içinde 47 bin tablet dağıtımını gerçekleştiriyoruz” dedi.

“Eğitime destek veren herkese teşekkür ediyorum”

Toplantıda, tablet dağıtım kampanyasına destekte bulunan herkese teşekkürlerini ileten Selçuk, “Çocuklarımızın eğitime erişme konusunda bizlere destek olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Erişim probleminde sorun yaşayan tek bir çocuğumuz kalmayana kadar, bu konuda hep beraber adımlar atmaya devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

Bakan Ziya Selçuk
Bakan Ziya Selçuk

Tablet bilgisayarlar için başvuruya gerek yok

Bakan Ziya Selçuk, gerçekleştirdiği toplantıda, tablet bilgisayarlar için herhangi bir başvuruya gerek olmadığını da dile getirdi. Ailenin mevcut gelir durumu, kardeş sayısı gibi kriterlere bakılarak dağıtım stratejisi uygulandığını vurguladı. Eğitimde fırsat adaleti hassasiyetine bağlılıklarını dile getirdi.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu