Haberler

E-Devlet’ten vatandaşa büyük refah! Abonelik hizmetleri bugün başladı

E-Devlet'ten vatandaşa büyük refah! Abonelik hizmetleri bugün başladı

Elektronik haberleşme işletmecilerinin hizmetlerine ait abonelikler bugünden itibaren e-Devlet üzerinden iptal ettirilebilecek.

Abone ol

e-Devlet Kapısı’nda sunulan hizmetlere bir yenisi daha ekleniyor. Data Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) kadar yapılan düzenleme dahilinde, abone sayısı 200 binin üzerinde olan elektronik haberleşme işletmecilerinin hizmetlerine ait aboneliklerin iptali 26 Ekim Pazartesi gününden itibaren e-Devlet üzerinden gerçekleştirilebilecek.

e-Devlet Kapısı’ndan gerçekleştirilen fesih başvurusunun arkasından, 24 saat içinde hizmete ilişkin ücretlendirme, hizmet sağlayıcı göre durdurulacak.

Bu Nedenle, değişmez veya mobil telefon, internet ve kablo TV aboneleri, aboneliğini iptal ettirmek istediğinde, hizmet aldığı işletmeciye yazılmış dilekçeyle müracaat etmek, faks çekmek gibi işlemlerle uğraşmadan “turkiye.gov.tr” adresi üzerinden abonelik iptal başvurusunu yapmış olacak.

Bayilere gitme zorunluluğu sona erecek 

Abonelerin fesih başvurusu için başvuru devretmek nedeniyle hizmet sağlayıcıların bayilerine gitme zorunluluğu, özellikle yeni alıcı koronavirüs (Kovid-19) salgını döneminde vatandaşların sorun yaşamasına sebep oluyordu. Bu başvuru baştan sona aboneler, iptal taleplerini e-Devlet’ten insan teması olmadan yapabilecek.

İşletmeciler, abonelerin nakil, devir, hat dondurma gibi talepleri mevcutken e-Devlet Kapısı üzerinden fesih başvurusu gelmesi halinde bu başvuruyu yerine getirmekle de yükümlü olacak.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu