Haberler

e nabız grip aşısı olacakların listesi sorgulama

e nabız grip aşısı olacakların listesi sorgulama

Bakanlığın yaptığı tanımlama ile yüksek risk grubunda bulunan ve grip aşısı yaptıracak kimseler e-Nabız üzerinden sorgulama yapabiliyor. Peki e nabız nedir, nasıl girilir e nabız uygulamasında nelere bakılır?

Abone ol

Sağlık Durumu Bakanlığı göre yapılan e-Nabız uygulaması ile bireysel sağlık durumu bilgileri, vatandaşlar ve doktorlar kadar tek bir sayfada görülebiliyor. Bakanlığın açıklamasına tarafından grip aşısı yaptırmaya uygun olan vatandaşlar e nabız üzerinden sorgulama yapacak. Peki e nabız grip aşısı sorgulaması nasıl yapılır?

e-Nabız sistemi üzerinde grip aşısı yaptırmaya yerinde olanlar, aşıyı 72.64 lira karşılığında eczanelerden tedarik edebilecek ve aşı aile hekimleri göre yapılacak.

E NABIZ SİSTEMİNE GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN

e nabız nasıl girilir: E-Devlet kapısı üzerinden E-Devlet şifresi, E-İmza veya Mobil İmzanızı kullanarak T.C. numaranız ile sisteme giriş yapabilirsiniz. E-Devlet girişine tıkladığınızda E-Devlet girişine yönlendirileceksiniz.

Kimler grip aşısı yaptırabilecek: E-Devlet girişine T.C. kimlik numaranızı ve e devlet şifrenizi girdikten daha sonra karşınıza gelen sayfada Giriş yapacağınız uygulama ile ilgili bilgiler bulunmaktadır. Sayfanın en aşağıda bulunan “Uygulamaya Git” butonuna tıklayın.

Profil bilgilerinizi oluşturmak için yönlendirildiğiniz ilk ekranda Uygulama Şartları bulunmaktadır. Profilinizi oluşturmaya başlatmak için “e-Nabız Sistemi dilekçe koşullarını okudum” yazısının yanına yer alan kutucuğu işaretlemeniz gerekmektedir.

Profil bilgilerinizi oluşturmak için 2. Faz kişisel bilgilerinizdir. Paylaşım seçeneklerinden kişisel sıhhat bilgilerinize kimlerin erişimde bulunmasını istediğinizi seçebilirsiniz. Profil bilgilerinizi oluştururken son faz ise “Erişim Bilgileri”dir.

Burada cep telefonu bilgilerinizi ve sisteme girişte göstermek istediğiniz e-Nabız şifrenizi oluşturup girmeniz gerekmektedir. sonradan cep telefonunuza gelen tek kullanımlık erişim kodunu Onay Kodu alanına yazarak e-Nabız ı aktifleştirme işleminizi gerçekleştirmiş olursunuz.

Uygulamaya giriş yaptıktan sonradan uygulamada yer alan Tahlilerim, Hastalıklarım gibi bölümlerden hastalıkları ve deneme sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz.

e nabız şifresi nasıl değişir: 

e-Nabız’ a antre yaptığınızda, Anasayfada Sağ üst köşede profil fotoğrafının aşağı bulunan “Profil Düzenle” veya “PROFİLİ TAMAMLA” butonuna tıkladığınızda gelen ekrandan şifre değişikliği yapılabilir.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu