Haberler

Emeklilere bankalardan müjde geldi! Ziraat bankası, Halkbank Akbank, Şekerbank, 5700 TL, İNG bank 2550 TL veriyor..

Milyonlarca emekli bekliyordu ve iyi haber geldi. Belli oldu ve tek tek açıklıyorlar. Emekli, dul ve yetimi yakından ilgilendiren ödemelerde taban tutarına zam için harekete geçildi. Bankaların emeklilere verdiği promosyon tutarında yarış iyice kızıştı. Bu ay emekli olanlar, ve 3 yıllık taahhüt süresi dolanlar maaşa göre en az 500, 625, 750 lira alacak. Maaşlara göre tutarı bin 600 liraya yükselten bankalar da bulunuyor. Ödemeler 3 yıl için peşin yapılıyor. Peki, Hangi emekli ne kadar promosyon alacak? Hangi banka ne kadar emekli promosyonu ödüyor? İşte promosyonda taahhüt süresi dolanlara veya yeni emekli aylığı bağlananlara bankaların verdiği promosyon tutarları…

Milyonlarca emekli bekliyordu. Belli oldu. Emekliyi, dul ve yetimi yakından ilgilendiren zam için bankalar harekete geçti. Bankaların promosyon yarışında rekabet iyice kızıştı. 3 yıl süresince maaşını aynı bankadan alma sözü veren bin 600 liraya varan emekli promosyonu alıyor.

YÜKSEK EMEKLİ PROMOSYONU NASIL ALINIR? 

Emekli promosyonu uygulaması ilk kez 2017’de hayata geçmişti. 3 yıl aynı bankada kalma sözü veren emeklilere bankalar yüksek tutarlarda bir kereye mahsus ödeme yapıyor. Promosyonda, 3 yıllık taahhüt süresi dolanlar ya da yeni emekli aylığı bağlananlar bankaya başvurusunu yapıp ödemesini alıyor. Banka promosyonları 12 milyon emekli için önem taşıyor. Çoğu banka yaptığı promosyon kampanyalarıyla emeklinin dikkatini çekmeye ve banka müşterisi olması için yarışıyor. Hatta maaş hesabına otomatik ödeme talimatı vermek, emekli bir tanıdığını getirmek gibi yöntemler de emekli promosyonunu yükseltiyor. Genel olarak bankalar emeklinin maaş müşterisi olması durumunda promosyon tutarını emekli maaşı aralığına göre belirliyor.
Emekli maaşı 1.500 ile 2.500 lira arasında olanlar en az 625, 2 .500 liranın üstünde olanlar ise en az 750 lira promosyon alabiliyor. Kampanyalarla tutar artabiliyor. Kimi bankalarda da promosyon ve avantajlara ek olarak 3 ay ertelemeli nakit desteği fırsatı da sağlanıyor. Emeklilere özel ayrıcalıklar sunan bankalar, emeklilere birçok ayrıcalıklı hizmetten de faydalanma şansı sunuyor.

EMEKLİ PROMOSYONU İÇİN 3 YIL KALMA SÖZÜ

3 yıllık taahhüt süresi dolan emekliler ve yeni emekli olanlar, istedikleri bankalara başvuru yaparak promosyon alabiliyor. Bu arada daha iyi bir avantaj çıkarsa 3 yılın dolması da gerekmiyor. Emekli istediği an diğer bankaya geçebilir. Bunun için geçiş yapacağı ve halihazırda maaş aldığı bankaya bildirim yapması yeterli. Hemen hesap açılıyor.
Emekli, mevcut bankada kaldığı sürenin promosyonunu alıyor, geri kalanını iade ediyor. Buna karşılık yeni geçtiği bankadan da kampanyalı daha yüksek promosyonu peşin alıyor. Promosyon için emeklilerin yazılı olarak ‘3 yıl maaşımı sizden alacağım’ taahhüdü vermesi yeterli.

EMEKLİ PROMOSYONU İÇİN YENİDEN BAŞVURU YAPILABİLİYOR

Yeni sözleşme dönemi gelen emekliler bankalarını seçerek fırsatlardan yararlanabiliyor. Maaş taahhüdü olan emeklilere bankalar kesenin ağzını açıyor. Emekli promosyonu tutarları 1.600 TL’ye kadar çıktı. Maaşa göre en az 500, 625, 750 lira ödenirken, bazı bankalar kampanyalarla tutarı daha yüksek miktarlardan da ödeyebiliyor. 2018 yılında promosyon alanların taahhütleri 2021 yılında bitiyor. Emekli maaşı için hangi ay taahhüt verdiyse, o tarihten sonra yeniden başvuru yapılabilecek.

BANKALAR EMEKLİLERE BAŞKA HANGİ AYRICALIKLARI SUNUYOR? 

Bankaların maaş müşterisi olan emekliler, Türkiye genelindeki tüm banka ATM’lerinden masrafsız olarak para çekebiliyor ve bakiye sorgulayabiliyor. Kredi kartı harcamalarına göre promosyon ödemesi miktarları da artıyor. Bazı bankalar promosyona avantajına ek olarak 3 ay ertelemeli nakit desteği fırsatı da sağlıyor. Ayrıca, emeklilerin tüm mevduat hesapları ile gerçekleştirecekleri tasarruflar için avantajlı faiz oranları da sunulan hizmetler arasında. Emekliler seçecekleri bankaların sunduğu imkanlara göre, hesap işletim ücretinden de muaf oluyor. Öyle ki, bazı bankalar Emekli Destek Hattı ile tüm bankacılık işlemleri için 7 gün 24 saat hizmet vermeye başladı. Maaş müşterisi emeklilerin sağlık sorunları olması durumunda ise maaşları bankalar tarafından adrese teslim bile ediliyor.

Bankalar emekliler için kampanyalar yapmaya devam ediyor. Emekliyseniz bu habere dikkat! Yapı Kredi, İş Bankası, Fibabank, Garanti ve Şekerbank emekliler için kampanya çalışmaları yapıyor. Alacağınız ödeme emekli maaşı miktarınıza göre değişiyor. Peki, hangi banka ne kadar veriyor? Hangi banka ek ödeme veriyor? İşte, bu soruların cevabı…

Eğer siz de daha yeni emekli olmuş ya da emekli olup banka promosyonu seçmemişseniz bu haberi dikkatle okumalısınız. Bu haberimizde emekliler için hangi bankanın ne kadar promosyon verdiğini sizlerle paylaşacağız. Promosyon veren herhangi bir bankadan en az 3 yıl boyunca maaş almaya söz verirseniz, banka size en az 500 ₺ olmak üzere maaşınızın miktarına göre 1500 ₺ ye kadar anında ödeme yapacak. İşte, o bankalar ve teklifleri hakkında daha detaylı bilgiler…

Ödeme Alırsınız, Fakat Bir Şartla!

2017 yılından itibaren emeklilerin hayatına giren banka promosyonları sayesinde maaşınızın miktarına göre belirlenen 500-1500 ₺ arasında bir miktarı anında cebinize indirebilirsiniz. Ancak bu miktarı size verecek bankadan 3 yıl boyunca emekli maaşı çekeceğinize dair bankaya taahhütname vermelisiniz. Başvuru öncesi ya da sonrası ödemenizi alabilirsiniz.

Bankaların Emekli Promosyonları Listesi

Denizbank

Denizbank emeklilere promosyon olarak 675-850-1000 ₺ veriyor. Üstelik yakınınızı getirdiğinizde 100 ₺ ek ödeme alabiliyorsunuz. Emekli zamları açıklanması ile bu oranların yükselmesi bekleniyor.

Akbank

Akbank kendi müşterisi olmak isteyen emekliler için 850-1050-1250 ₺ promosyon ödemesi veriyor. Ayrıca Akbank emekli müşterilerine birbirinden farklı kredi seçenekleri de sunmakta.

Axess ve Akbank Kart ile her ay 500 TL lik harcamanıza 25 TL bonus veriyor.

  • 1 yeni fatura için 15 TL,
  • 3 yeni fatura için 50 TL,
  • 6 ve daha fazla fatura için 100 TL chip-para kazanabilirsiniz.

Daha fazla detay için bankanız ile görüşebilir, veya web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Fibabank

Emeklilerin Fibabank’ı tercih ettiklerinde ise emekli promosyon ödemeleri 500-625-750 ₺ olarak belirlenmiş.

Garanti BBVA

Garanti Bankası adı değiştikten sonra yeni adı ile  Garanti BBVA oldu. Emekli maaşını Garanti BBVA’ya taşıyan emeklilere en çok promosyon ödemesi yapan bankalardan olması dikkat çekiyor. Garanti BBVA 800-1000-1200 ₺ olarak emeklilere promosyon ödemesi veriyor.

Halkbank

Kamu bankalarından Halkbank emekliler için düşük faizli kredi ve emekli promosyonları vermekte. Emekli maaşınızı Halkbank’a taşırsanız 500-625-750 ₺ olarak promosyon alabilirsiniz.

İNG Bank

Emeklilerin promosyon ödemesinde ise, belki de en karlı çıkacakları bankalar arasında İNG bank yer alıyor. Emekli maaşınızı İNG bank’a taşırsanız, 500-625-750 ₺ promosyon ödemesi alırsınız.

Üstelik verilen “Turuncu Ekstra” ile yapılan her 750 ₺ için aylık 50 ₺ veriyor. Ortalama 36 ayda bir sözleşmeler yenilendiği düşünerek. Turuncu Ekstra kartınıza fatura ödemelerinizi tanımlarsanız, 2 market alışverişi ile bu limite kolayca ulaşılabilmekte. Her ay 50 TL ile 36 ayda 1800 TL tasarruf edebilirsiniz.

Emekli maaşı promosyonu ve Turuncu Ekstra ile kazancınız toplanınca 2550 TL bir promosyon kazanmış olursunuz.

İş Bankası

Emekli maaşınızı İş Bankasına taşırsanız bankanız size 750-875-1000 TL nakit promosyon ödemesi veriyor. Diğer detay ve şartlar için bankanız ile görüşebilirsiniz.

QNB Finansbank

Emekli maaşınızı QNB Finansbank’a taşırsanız veya yeniden sözleşme yaparsanız emekli promosyonu olarak  850-1100-1300 ₺ veriyor. Emekli maaşına en yüksek promosyon veren bankalar arasında QNB Finansbank’ta yer almakta.

Şekerbank

Kazandıran Emekli Paketi ile Şekerbank emeklilere 375 ila 450₺ promosyon ödemesi veriyor. Ayrıca Şekerbank’a göndereceğin her emekli için ise 150 TL promosyon ödemesi yapıyor. Bunu ise 10 kişi ile sınırlandırmış toplam 1500 TL promosyon nakit kazanabilirsiniz. Toplamda ise 2100 TL nakit promosyon ödemesi alırsınız.

Şekerbank üstelik her 500 TL lik market harcamalarınıza her ay  100 ₺ veriyor. Unutmayın ortalama market giderlerinizi haftalık 150 TL üzeri yapıldığını düşünülürse ayda 600 TL market harcaması kaçınılmaz olur. Bu da size  36 ayda 3600 TL tasarruf etmenize yardımcı olacaktır.

Emekli maaşı promosyon ödemesi ve kredi kartı harcamalarından kazanacağınız hediye bonus ile 5700 TL bir kazancınız olacaktır.

Vakıfbank

Emekli maaşı promosyon ödemesinde kamu bankalarından Vakıfbank emeklilere 500-625-750 TL nakit promosyon ödemesi veriyor. Ayrıca Vakıfbank’ın emekliler için tanıdığı ayrıcalıklardan da faydanalabilirsiniz.

Yapı Kredi

Emekli maaşlarını Yapı Kredi bankasına taşımak isteyenler banka sizelere 1000-1250-1500 TL nakit promosyon ödemesi veriyor. Ayrıca Migros, Göz Grup, Toyzz Shop ve Yapı Kredi kitap evlerinden yapacağınız alışverişleriniz de indirimler sunuyor. Daha fazla detay için bankanız ile görüşebilirsiniz.

Ziraat Bankası

Ziraat bankasına emekli maaşınızı taşırsanız eğer, emekli promosyonu olarak bankanız 500-625-750 TL nakit promosyon ödemesi veriyor. Ziraat bankası emekliler dünyasına sizde katılabilir, daha fazla detay için bankanız ile görüşebilirsiniz.

PEKİ, YENİ EMEKLLER NE YAPACAK?
Emeklilik başvurusu yapılırken maaş için banka seçme imkanı var. Başvurunuzu yaparken bankaların promosyon tutarlarına bakarak seçim yapabilirsiniz. Emeklilik maaşınız bağlanır bağlanmaz da banka taahhüdünüzü verip ödemeyi hemen alabilirsiniz. Ancak bankaların ayrıcalıklarını, sunudukları imkanları ve hizmetleri detaylı bir şekilde araştırmanız gerekiyor.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu