Sosyal Yardımlar

Esnaf Desteği İle İlgili Yarın Son Gün..! Kaçıran Çok Üzülecek..!

Hepimizin içerisinde bulunduğu salgın nedeniyle esnaflarımıza ve aynı zamanda sanatkarlara verilmekte olan destek kredisi ile ilgili son başvuru tarihi açıklandı. Yapılan açıklama ile birlikte son başvurun 8 Ocak olduğu belirtildi. Esnaflara yönelik olarak verilmekte olan bu büyük desteğin son tarihinin açıklanmasıyla birlikte halen başvuru yapmamış olan milyonlarca esnaf ve sanatkar durum ile ilgili süreci biraz daha hızlandırdılar.

Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Açıklama

Konu ile ilgili olarak Erdek Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı olarak görev yapmakta olan M. Fatih Canbaz yapmış olduğu açıklamada 8 Ocak 2020 Cuma günü olarak son başvurunun alınacağının altını çizdi. Yardımın esnaf ve sanatkarlar olarak hizmet vermekte olan ve bunun dışında gerçek kişi tacirlere sunulacağının bilgisini verdi. Destek kredisinin 8 Ocak tarihinden sonra verilmeyeceğinin başvuru kabul edilmeyeceğinin altını bir kez daha çizdi.

Kira Yardımı Devam Ediyor

Esnaflara yönelik olarak verilmekte olan kredinin yanı sıra ayrıca aynı şekilde pandemiden dolayı işleri aksayan ve kiralarını ödemekte güçlük çeken vatandaşlara 500 TL kira yardımı yapılmaya devam ediyor. Destek kredisinden faydalanmak isteyen veya 3 ay boyunca aralıksız olarak verilecek olan kira yardımını almak isteyen esnafların e devlet üzerinden başvuru yapmaları gerekmektedir.

E Devlet Üzerinden Esnaf Desteği

Desteklerden faydalanabilmek için www.turkiye.gov.tr üzerinden başvuruların yapılabileceğini söyleyen Başkan Canbaz, sözlerinin devamında şu şekilde konuştu: “Destek ile ilgili başvurular 8 Ocak 2021 Cuma günü son olacak şekilde devam etmektedir. Üyelerimiz alacakları e-devlet şifresi ve aynı zamanda İban numarasını alarak odamıza başvuru için gelebilirler. TC Kimlik numarası üzeninde bulunan son hane bölümü ile alakasız bir şekilde Cuma günü son olacak şekilde esnaf ve sanatkarımız destek ile ilgili başvuru yapabilecektir. Başvuru neticelerini destek başvuruları bitirmelerinin akabinde www.turkiye.gov.tr adresinden öğreneceklerdir. Başvuru süreci akabinde yapılacak değerlendirme ile birlikte hak sahiplerine sunulacak ödemeler Ticaret Bakanlığı üzerinden belirlenecek tarihte banka hesap numaralarına aktarılacaktır” dedi.

Erdek’te bulunmakta olan Esnaf ve Sanatkarlar Odasına şimdiye kadar 179 vatandaşın bizzat müracaat da bulunduğu öğrenildi.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu