Sosyal Yardımlar

Geri Ödemesi Olmayan 9.299 ile arası 39.857 TL para veriliyor! E-devlet Üzerinden Paranızı Kontrol edebilirsiniz!

Bilindiği üzere birçok kurum bayanlara destek hizmeti sağlamaya devam ediyor. Kadınların da sosyal hayat içerisinde erkekler kadar bulunması için yoğun bir şekilde çaba harcanıyor. Verilen desteklerin bir kısmı bayanların sosyal hayata adapte olmaları için sunulmaktayken diğer bir kısmı çalışmakta olan bayanların koşullarının daha iyi bir noktaya çıkarılması maksadıyla olmaktadır. Bayanlara devlet tarafından sunulmakta olan destekler 3 başlık ile verilmektedir. Her anneye verilmekte olan yardımlar, çalışan annelere verilen yardımlar ve çalışmayan annelere verilen yardımlar olmak üzere gruplaştırılabilir.

Doğum Parası

Tüm anneleri doğum parası ödemesi yapılmaktadır. Hangi statüde olduğuna bakılmaksızın tüm anneler doğum yapmış olmalarından dolayı belirli bir ödeme almaktadır. 1. Çocuğun dünyaya gelmesinde 300 TL, 2. Çocuğun dünyaya gelmesinde 400 TL, 3 ve daha fazlasında ise 600 TL ödeme devlet tarafından sağlanmaktadır.

9.299 en fazla 39.857 TL Geri Ödemesiz Para!

sosyal yardım
sosyal yardım

Annelerin doğum yapmasıyla birlikte devlet tarafından doğum parası, süt parası ve benzeri birçok yardım sağlanmaktadır. Bu yardımların hepsinden yararlanan bir annenin hesabına en az 9 bin 299 TL geçmektedir. Bu miktar koşullar doğrultusunda artış göstermektedir.

Emzirme Parası

SGK tarafından verilmekte olan ödemelerden bir diğeri de süt parası olarak bilinmekte olan ödemedir. Bu ödeme her anneye verilmemektedir. Ödemenin alınabilmesi için anne ve babanın SSK veya Bağkurlu bulunması ve bunun dışında en az 120 gün prim ödemesinin yapılmış olması gerekmektedir. Ödeme 5 yıl içerisinde yapılan başvuru ile hesaba aktarılmaktadır. Emzirme ücreti sürekli olarak verilen bir ödeme değildir. 1 kereye mahsus olarak verilebilen bir ödeme olarak sağlanmaktadır.

Annelere Bakıcı Desteği

Çalışma hayatı içerisinde bulunmakta olan annelere ayrıca bakıcı desteği de verilmektedir. Bakımı yapılacak olan çocuğun özürlü olması durumunda ödeme miktarı artmaktadır. Ödemeler döviz kuru olarak sağlanmaktadır. Böylece ödeme miktarı her dönem döviz kuru doğrultusunda değişiklik göstermektedir.

Başvuruların tamamı bizzat yapılabildiği gibi bunun yanı sıra e devlet üzerinden de sağlanabilmektedir. Böylece hızlı bir şekilde başvuru yapılmış olmaktadır. Gene aynı şekilde tüm başvuruların sonuçlarını e devlet üzerinden kontrol etmek mümkün olacaktır. Desteğin uygun bulunması durumunda başvuru esnasında anneye ait olarak verilmiş olan İBAN üzerinden ödemeler düzenli bir şekilde sağlanmaktadır. Başvurunun kabul edilmesiyle birlikte vatandaş tarafından başka bir işlem yapılmasına gerek bulunmayacaktır.

Daha Fazla Göster

Bir Yorum

  1. Merhaba emekli öğretmenim bu krediden faydalanma imkanımız var mı?Saygılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu