Haberler

Google haberlere yep yeni özellik getirdi

Google haber siteleri için yep yeni özellik getirdi. Bu özelliği tüm haber siteleri görebilecek. Google’nin getirdiği yeni özellik performansa dayanıklı olarak ölçümleri daha kolay yapmanıza olanak sağlayacak. Bu yeni özellik tüm web sitelerinde yansıyacak.

Google arama performansı, keşfet performansından sonra şimdide Google Haberler performansını tüm haber sitelerin kullanımına sundu.

google
google

Google haberler performans özelliği

Bu özelliği webmaster tools profilinizi açtığınızda “Keşfet Performans” özeliğinin hemen altında ulaşabilirsiniz. Google Haberler sekmesinde çıkamayan yeni siteler artık Google haberler sekmesinde de yer almaya başlaması ile Google getirdiği bu yeni özellik ile eklediğiniz haberlerin performansınıza kolayca ulaşmanıza sağlayacak.

Keşfet performansı ile farkı olmayan bu özellik

  • Sayfa sayısı
  • Ülkeler
  • Cihazlar
  • Tarihler

gibi sekmeler altında performansını kolayca takip edebilirsiniz.

Google Webmaster Tools’da webmasterlara bu büyük güncellemeyi böyle duyurdu

Bugün, haber yayıncılarının Google Haberler’de kullanıcı davranışlarını daha iyi anlamalarına yardımcı olmak için yeni bir Search Console performans raporunu kullanıma sunduk. Bu yeni raporda hem Android ve iOS için Google Haberler uygulamalarında Google Haberler’e hem de news.google.com‘a ait tıklama sayısı, gösterim sayısı ve TO verileri gösterilmektedir.

Bu rapora, Search Console’un sol gezinme panelindeki “Performans” bölümünde “Google Haberler” raporunu veya aşağıdaki düğmeyi tıklayarak erişebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu