Haberler

İkinci el araç fiyatları yarı yarıya düşecek..! İşte etkili formül..!

İkinci el piyasası içerisinde önlenemez bir yükseliş olduğu biliniyor. Alıcılar ve satıcılar bu duruma anlam veremezken fiyatların durmadan yükseliyor olması piyasa da araç alış satışını büyük oranda olumsuz etkiliyor. Durumun böyle olmasıyla birlikte vatandaşlar tarafından ciddi bir anlamda piyasaya müdahale edilmesi gerektiği ile ilgili çağrılar yapılıyor

Birçok yönetici bu durumun kısa süreli olduğu ve yakın bir zaman içerisinde bu durumun net bir şekilde çözüme kavuşacağı bilgisi verilse de piyasa içerisinde meydana gelen düşüşler vatandaşları tatmin etmiyor. Konu ile alakalı ciddi bir girişimin olacağı ve bunun sonucunda piyasanın neredeyse yarısı seviyesinde düşeceği bilgisi ise dillerden dillere yayılmaya başladı. Atılacak ola bu adımın tam olarak ne zaman atılacağı fiyatları ciddi anlamda bu seviyelerde düşürüp düşürmeyeceği ise merak ediliyor.

Araç Fiyatları Düşecek mi?

Ciddi bir girişimin olacağı ve bunun sonucunda piyasanın neredeyse yarısı seviyesinde düşeceği bilgisi gelmesiyle birlikte gerek vatandaşlar gerek ise satıcılar bu noktada umutlanmış durumda. Konu ile ilgili tam olarak nasıl bir önlemin alınacağı ise yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Alınan bilgilere göne yurt dışından 2. El araçların getirilmesinin yanı sıra bir takım vergi düzenlemelerinin yapılacak olması. Yakın zaman içerisinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Almanya ülkesinden 2. El araç getirileceği söylentisi ile birlikte fiyatlar son zamanlarda aşağı düştüğü görülüyor.

Araçlar Nasıl Gelecek?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Almanya ülkesinden 2. El araç getirileceği söylentisi ile birlikte ciddi anlamda piyasa da bir yumuşama olduğu görülüyor. Burada akıllara bir takım sorular geliyor. Yapılacak olan bu işlem nasıl yapılacak? Her hangi bir ek vergi bulunacak mı?

Araçların 0 araçların getirildiği gibi aynı şekilde usulüne uygun olarak getirilmesi planlanıyor. Atılacak olan adım ile birlikte fiyatların eski seviyelerin bile altına düşeceği söyleniyor. Ayrıca birçok kaliteli araç markasının da bu vesileyle ülkemize gelmesi bekleniyor. Birçok aracın üretilmekte olduğu Almanya ile böyle bir anlaşmanın yapılacak olması gerçekten önemli bir mesafe kat edilmesine vesile olabilir.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu