İŞKUR En Az İlkokul Şartını Tamamlayanlara SGK’lı İş Müjdesini Duyurdu..! Aylık 3000 TL, Günlük 100 TL..! İşte Başvuru Şartları..!

1 month_ago 53

İŞKUR En Az İlkokul Şartını Tamamlayanlara SGK’lı İş Müjdesini Duyurdu..! Aylık 3000 TL, Günlük 100 TL..! İşte Başvuru Şartları..!

İŞKUR, MEK kurslarını günlük 100 TL'ye açıyor. Kursiyerlere kurs sonunda bir iş garantisi sunmakta. Ayrıca, kursiyerler kurs boyunca günlük ücret alırlar. İŞKUR kapsamında açılan programlar arasında yer alan MEK ve İEP bünyesinde öğrenim görmek isteyen adaylar, ilk kurslarda farklı alanlarda eğitim alırlar ve kurs sonunda adaylar işe alınır. İlgili IEP ve MEK kursları için ilan başvuruları https://esube.iskur.gov.tr/Kurs/KursOnAir.aspx adresinden yapılır. Ders numarası girilerek ilgili ilana ulaşıp başvuru yapmak mümkündür. İşte İŞKUR'dan başvuru formu ve koşulları…

İŞKUR personel istihdam ederken aynı zamanda MEK ve İEP kursları ile işsiz vatandaşlara günlük 100 lira ödüyor. İŞKUR bu noktada kendi programlarında başlattığı faaliyetler ile bireylerin istihdamına katkı sağlamakta ve yeni yayınlanan programda adaylar kurs kapsamında günlük 100 TL ücret almakta ve daha sonra ilgili alanda istihdam edilmektedir. İşin başında, eğitim ve mesleki eğitim kursları kapsamında hem istihdam edilirler hem de yetiştirilirler. İlgili IEP ve MEK kursları için ilan başvuruları https://esube.Iskur.Gov.Tr/Kurs/KursOnAir.Aspx adresinde yapılır, ilgili duyuruya ulaşıp kurs numarası girilerek başvuru yapmak mümkündür.

Başvuru Koşulları

İŞKUR kapsamında açılan programlar arasında yer alan MEK ve IEP bünyesinde öğrenim görmek isteyen adaylar, ilk kurslarda farklı alanlarda eğitim alırlar ve kurs sonunda adaylar işe alınır. Bu noktada adayların başvurmak için sağlamaları gereken şartlar arasında;

Kuruma kayıtlı olmak, İşsiz olmak, 15 yaşını doldurmuş olmak, Eğitim alacakları mesleğe uygun niteliklere sahip olmak, İşverenin aradığı özel şartlara sahip olmak.

yer almaktadır.

Başvuru Yöntemi

İlgili IEP ve MEK kursları için ilan başvuruları https://esube.iskur.gov.tr/Kurs/KursOnAir.aspx adresinden yapılır. Ders numarası girilerek ilgili ilana ulaşıp başvuru yapmak mümkündür.

İŞKUR Başvuru Yöntemi

Adaylardan ilgili kadrolara başvuru için en az ilköğretim şartının sağlanması, ilana bağlı olarak ilgili meslekte gerekli sertifikalara sahip olması, ilanın yayınlandığı yerde ikamet etme şartının sağlanması, ilgili asgari deneyim şartının sağlanması ve uygun yaş aralığında olması.

Genel Koşullar

Türk vatandaşı olmak, Firmaların talep ettiği yaş aralığında olmak, İlana göre değişen güvenlik görevlisi sertifikası, silah taşıma sertifikası gibi sertifikalara sahip olmak, Erkek adaylar için askerlik hizmeti ile ilişiği olmamak, Eğitim ihtiyacını sağlamak, İlgili ilanın göründüğü yerde ikamet şartını sağlamak, Pozisyonlarda istenmesi halinde asgari eğitim şartının sağlanması, Kamu haklarından mahrum kalmamak, Temiz çıkış koşullarının sağlanması için güvenlik soruşturması gereklidir.

En Fazla Personel Alınacak Meslek Grupları

Beden İşçisi (Genel) 8903 Temizlik Görevlisi 1914 Makineci (Dikiş) 1631 Kasiyer 1338 Satış Danışmanı / Uzmanı 1228 Garson (Servis Elemanı) 989 Konfeksiyon İşçisi 792 Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi 677 Turizm Ve Otelcilik Elemanı 609 Gazaltı (Mıg-Mag) Kaynakçısı 529 Aşçı 508 Diğer Satış Nezaretçileri 484 Şoför-Yük Taşıma 460 Reyon Görevlisi 457 Paketleme işçisi 427 Bulaşıkçı (Stevard) 358 Pazarlamacı 332 Ütücü 330 Elektrikçi (Genel) 315 Ambar/Depo Görevlisi 282 Aşçı Yardımcısı 277 Kalite Kontrolcü 263 Dokuma Konfeksiyon Makineci 261 Overlok Makinesi Operatörü (Overlokçu) 259 Akaryakıt Satış Elemanı (Pompacı) 25 Forklift Operatörü 222 Sekreter 218 Satış Temsilcisi / Plasiyer 217 CNC Torna Tezgâhı Operatörü 215 Ayakçı (Tekstil) 209 Plastik Enjeksiyon Üretim Elemanı 203 Kesimci (Konfeksiyon) 197 Beden İşçisi (Temizlik) 19 Satış Nezaretçisi (Perakende Ticaret) 194 Muhasebeci 183 Makine Mühendisi 177 Mutfak Görevlisi 170 Elektrik Teknisyeni 167 Ortacı/Ayakçı (Tekstil) 167 Dokuma Makineleri Operatörü / Dokumacı 161 Resepsiyon Görevlisi (Ön Büro Elemanı) 16 Kaynakçı (Oksijen ve Elektrik) 151 Diğer İmalat ve İlgili İşçiler (Makine ile) 147 Ayakkabı İmalatçısı 145 Argon Kaynakçısı (Tığ Kaynakçısı) 142 Mermer İşçisi 140 Sevkiyat Görevlisi 138

İŞKUR Genel Başvuru Şartları

Türk vatandaşı olmak. 18 yaşını doldurmuş ve İŞKUR'a kayıtlı olmak Devletin güvenliğine karşı işlenen suçlar, bu düzenin düzenine ve işleyişine karşı işlenen suçlar, milli savunmaya karşı işlenen suçlar, Devlet sırlarına ve casusluğa karşı işlenen suçlar, zimmete para geçirme, gasp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, dolandırıcılık, güveni kötüye kullanma, hileli iflas affedilmiş olsa dahi, ihaleye fesat karıştırmak, fiilin ifasına hile yapmak, suç malvarlığını aklamak veya kaçakçılık suçlarından hüküm giymemek. Kamu haklarından mahrum kalmamak. Güvenlik Soruşturması ve / veya Arşiv Araştırmasının olumlu sonuçlandırılması. Askerlik hizmeti ile herhangi bir ilgisi bulunmamak (yapmak, ertelemek veya muaf tutmak). Adaylardan istenen eğitim durumu ve özel koşullara sahip olmak. Yayınlandığı tarihte herhangi bir kamu kurumunda çalışmamak. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emekli maaşı, yaşlılık veya malullük aylığı almamalıdır. Engelliler için ilan edilen pozisyona başvuran adaylar; tüm vücut fonksiyon kaybının en az yüzde kırk olduğunu gösteren sağlık kurulu raporu).
read-entire-article