Haberler

Kasım ayı celp dönemi sorgulama e devlet askerlik yeri öğrenme

Kasım ayı celp dönemi sorgulama e devlet askerlik yeri öğrenme

Kasım ayında askere gidecek olan gençler askerlik yeri sorgulama sayfası ne vakit açıklanacak araştırması yapıyor. Kasım celp dönemi askerlik yeri sorgulama sayfası bugün MSB tarafından açıklanacak. Peki askerlik yerleri nereden sorgulanacak?

Abone ol

Askerlik yerleri bugün MSB tarafından açıklanacak. Kasım celbi askerlik yerleri 23 Ekim’de yani bugün duyurulacak. MSB’nin e-devlet üzerinden sunduğu hizmetler arasında yer alan askerlik yeri öğrenme sorgulaması sonuçlar açıklandığı andan itibaren yapılabilecek.İşte Kasım 2020 celbi askerlik yerleri celp ve sevk tarihleri…

Askerlik yeri nasıl sorgulanır: e-Devlet’e giriş yaptıktan daha sonra er derecelendirme sonucu sorgulama ya da yerine koyma subay sınıflandırma sonucu sorgulama ekranı üzerinden yükümlüler derecelendirme sonuçlarının açıklandığının duyurulmasının gerisinde sorgulama işlemlerini bu ekranlar üzerinden gerçekleştirebilecek.

Belgelerin alınacağı tarihler şu şekilde olacak; Bedelli Er (Ekim Celp ve Sevk Dönemi) 03 Ekim 2020 29 Eylül-03 Ekim 2020

ASKERLİK YERLERİ BU SAYFADAN TAKİP EDİLECEK

Yedek Subay/Astsubay Adayları,Erbaş/Er (1nci Grup) 30 Ekim 2020 26-30 Ekim

2020 Bedelli Er (Kasım Celp ve Sevk Dönemi) 21 Kasım 2020 17-21 Kasım 2020

Erbaş/Er (2nci Grup) 25 Kasım 2020 21-25 Kasım 2020

Erbaş/Er (3ncü Grup) 24 Aralık 2020 20-24 Aralık 2020

MSB’den Kasım 2020 derecelendirme dönemi duyurusu 
Kasım 2020 sınıflandırma döneminde silahaltına alınacak protez subay namzet adayı, değiştirme astsubay aday adayı ile erbaş/er statüsündeki yükümlülerin askerlik hizmeti tercihi, derecelendirme ve sevk işlemleriyle ilgili hususlar müteakip maddelerde açıklanmıştır.

Kasım 2020 sınıflandırma dönemi Sınıflandırma Özellik Listesine; yerine koyma subay aday adayı, yerine koyma astsubay aday adayı ile erbaş/er statüsündeki yükümlülerden, 31 Ağustos 2020 (dahil) tarihine kadar; yoklamasını yaptıran, erken sevk isteğinde yer alan ve askerlik hizmeti ile celp tercihini yaptıranlardan celp tercihlerine tarafından başvurusu Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyacı dikkate alınarak kabul edilenler, erteleme ile dövizle/bedelli askerlik hizmeti kapsamından çıkartılanlar alınacaktır.

Kasım 2020 derecelendirme döneminde silahaltına gücenmek isteyen yükümlülerin, 31 Ağustos 2020 (dahil) tarihine değin denetim ve askerlik hizmeti ile celp tercihini e-Devletten veya en yakın askerlik şubesine başvuru ederek yaptırmaları gerekmektedir. Yoklamasını yaptırdıkları halde askerlik hizmeti ile celp tercihini yapmayanlar mevcut bilgilerine ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyacına göre derecelendirme işlemine emrindeki tutulacaklardır.

Seçim ve derecelendirme sonuçları 23 Ekim 2020 tarihinde e-Devlet üzerinden yükümlülere duyurulacaktır. Sınıflandırılan yükümlüler tekrar derecelendirme işlemine bağlı tutulmayacaktır. Yerine Koyma subay/astsubay adaylığına ayrılmış yükümlülerden ast oldukları celp ve sevk döneminde sınıf okulu ve eğitim merkezindeki eğitimin üçte birine katılmayanlar (daha önceki derecelendirme dönemlerinde sınıflandırılanlar dahil) er statüsünde askere sevk edileceklerdir. (TSK nın ihtiyaçduyduğu sınıf ve meslekler hariç).

5. Yerine Koyma subay/astsubay adayları ile erbaş/erlerin sevk tarihleri tabloda belirtilmiştir.6. Yükümlüler;

a. Sevk belgesinin alınabileceği tarihlerde e-Devlet’deri “Kovid-19” anketini dolduracaklar,

b. Anket sonrasında yönlendirildikleri afiyet kuruluşlarında “Kovid-19” testlerini yaptıracaklar,

c. Deneme sonucu fazla çıkanların veya temaslı listesinde yer alanlar, testin yapıldığı tarihi peşine düşüp takip eden 5 jurnal vakit içerisinde sevk evrakını almayan, test sonucu (negatif olsa deha) çıkmayan yükümlüler müteakip celp ve sevk döneminde sevke yan tutulacaktır,ç. Deneme sonucu Kovid-19 tanısı ve şüphesi bulunmayanlar sevk belgelerini e-Devlet’ten alabilecek,

d. Sevk belgesini alanlar birliğine katılıncaya değin Kovid-19 kapsamında Devlet kurumları göre duyurulan bütün tedbirlere uyacaklar, asker eğlencesi, uğurlaması vb. faaliyetleri icra etmeyecekler,

e. Sağlık Durumu kuruluşlarında zorunlu testleri yaptırmayanlar askere sevk edilmeyecek ve haklarında bakaya işlemi yapılacaktır,

f. Kovid-19 salgını sebebiyle; bulaşma riskini ortadan kaldırmak ve teması en üye indirmek maksadıyla sevk sürecindeki tüm işlemler e-Devlet’deri yapılacak, gerekli durumlar dıştan askerlik şubelerinde işlem yapılmayacaktır.

7. Yol ve iaşe parası, e-Devlet’deri sevk belgesini alanların Adrese Dayalı Nüfus Tescil Sisteminde bulunan adresi ile eğitim birliği; askerlik şubesi başkanlığından sevk belgesini alanlar ise sevk belgesini aldığı askerlik şubesi başkanlığı ile eğitim birliği arası başlıca alınarak verilecektir. Yükümlüler kendilerine yapılan ödemeleri kimlik belgeleri ile PTT şubelerinden veya PTT kartı ile PttMatiklerden alabileceklerdir.8. Sevk belgesini almayanlar ile aldığı halde sevk edildiği sınıf okulu/eğitim merkezlerine katılmayanlar bakaya işlemine emrindeki tutulacaktır.

9. 7179 sayılı Askeralma Kanununun 27’nci maddesi gereğince bu bildiri yükümlülere beyanname mahiyetindedir.

10. Yükümlüler bu bildiri metnine https://asal.msb.gov.tr internet adresinden ve TRT teleteksten ulaşabilirler.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu