Kadın

Nevresim Nasıl Yıkanır? Nevresim Yıkamanın Püf Noktaları

Yatağımızın ayrılmaz parçaları olan nevresimleri yıkarken onları ters çevirmemiz hem nevresimlerin kullanım ömrünü uzatıyor hem de sağlığımız için önem arz ediyor. Nevresim Yıkamanın En İyi Yolu Nevresim ve çarşafların ters çevrilerek yıkanması ve su sıcaklığının 60 derece olması, yıkanan nevresimlerin tüm tozlar..

Yatağımızın ayrılmaz parçaları olan nevresimleri yıkarken onları ters çevirmemiz hem nevresimlerin kullanım ömrünü uzatıyor hem de sağlığımız için önem arz ediyor.

Nevresim Yıkamanın En İyi Yolu

Nevresim ve çarşafların ters çevrilerek yıkanması ve su sıcaklığının 60 derece olması, yıkanan nevresimlerin tüm tozlarından kurtulmasını ve aynı zamanda da ön yüzeylerinin en az şekilde yıpranmasını sağlamaktadır.

Tozlar Sağlığı Olumsuz Etkileyebilir

Ev temizliğini zorlaştıran tozlar tabi özellikle alerjik olan insanların da sağlıklarını zorlayabiliyor. Yataklarda biriken tozlar genelde çarşaf ve nevresimlerin köşe kısımlarında birikerek topaklar oluştururlar. Tabi nevresimlerin kör noktaları olan bu köşe kısımlar, bu tozların birikmesi ve zaman içinde tabaka haline gelmesine zemin hazırlamaktadır. Yıkama ile de tam olarak kurtulunamayan bu tabakalardan kurtulmanın en etkili yolu da daha evvel de bahsettiğimiz üzere nevresimi ters çevirip yıkamaktır.

Böylelikle daha temiz, daha az yıpranmış ve daha sağlıklı nevresimler kullanmış olacaksınız…

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu