Haberler

Ön başvurular 21 Aralık’a kadar yapılacak! 8 bin polis adayı alımı için başvurular başladı

Ön başvurular 21 Aralık'a kadar yapılacak! 8 bin polis adayı alımı için başvurular başladı

 Polis Akademisi Başkanlığı, 8 bin polis adayı alımı için başvuruların başladığını bildirdi. Ön başvurular, imtihan kullanım ücretini yatırdıktan sonradan, 8-21 Aralık’ta akademinin internet sitesinden e-Devlet şifresiyle yapılacak.   

Abone ol

Akademinin internet sitesinden, 27. dönem olarak Polis Iş Eğitim Merkezlerine (POMEM) alınacak lisans mezunu 5 bin 440 erkek, 960 kadın, ön lisans mezunu 1360 erkek, 240 kadın edinmek üzere 8 bin polis adayına ilişkin duyuru yayımlandı.

Duyuruya kadar, ön başvurular, imtihan başvuru ücretini yatırdıktan sonra, 8-21 Aralık’ta Akademinin “https://pa.edu.tr” internet sitesinden e-Devlet şifresiyle yapılacak.   

Kanımca başvuru-belge teslimi ile aday değerleme ve seçme imtihan tarihleri, sonra Akademinin internet sitesinden duyuru edilecek.

Afiyet kontrolünden geçirilecek adaylardan, hakkında “Polis Meslek Eğitim Merkezi Öğrenci Adayı Olur” kararı verilenler, daha sonra fiziki yeterlilik ve görüşme sınavlarına katılacak.

Adaylarda aranan koşullar ve sınava ilişkin diğer detaylara Akademinin internet sitesindeki uygulama kılavuzundan ulaşılabiliyor.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu