Haberler

Sadece Asgari Ücretlilere Faizsiz 15 Bin TL Kredi..! Kredi Notu Önemli Değil..!

Bankalar meslek kollarına göre kredi vermeye devam ediyor. Askerlere, polislere, doktorlara, öğretmenlere derken birçok meslek gurubuna cazip krediler veriliyor. Verilen bu krediler normal şartlar altında verilmekte olan kredilerden daha uygun şartlara ve koşullara veriliyor. Bu özel çalışan guruplarına kredi husususun da asgari ücretli olarak çalışmakta olanlara şimdiye kadar her hangi bir kredi verilmedi.

Yapılan açıklamayla birlikte sadece asgari ücretlilere her hangi bir koşul ve şart bulunmadan kredi imkanı sağlanacak. Burada hedef KKB puanı düşük olan, borcu bulunan vatandaşların sorunlarını kısa vade içerisinde çözmek olarak duyuruldu.

KKB Puanı Düşük Olana Kredi

Kredi puanı düşük olan asgari ücretli çalışanlar zaman içerisinde kredi ihtiyaçlarının bulunduğunu ve bu durumu nasıl çözeceklerini e devlet üzerinden çeşitli şekillerde dile getirdiler. Sonunda dile getirdikleri konu ile ilgili kamu bankalarından açıklama geldi. Yapılan açıklama ile birlikte kamu bankaları olarak asgari ücretli olarak çalışmakta olan vatandaşlara özel bir kredi sunulacağı ve bu kredinin her hangi bir şekilde faizinin bulunmayacağı açıklandı.

Sağlanan imkanın faizinin bulunmaması ve bununla birlikte KKB puanını önemli olmaması krediyi cazip hale getiren hususların başında geliyor. Vatandaşlar 15 bin TL gibi bir miktarı alarak kısa süreli olarak lazım olan ihtiyaçlarını çözebiliyor. Ayrıca kredinin 36 ay gibi bir vadeyle verilmesi de ayrıca önemli olan diğer husus, kredinin faizsiz olmasının yanı sıra uzun vadede alınması da alan kişileri mutlu ediyor.

Başvuru Nasıl Yapılır?

Başvuru bu noktada açıklanacak bankalar üzerinden yapılacaktır. Bu bankaların tüm kamu bankaları olması beklenmektedir. Yakın zaman içerisinde e devlet üzerinden de başvurunun açılacağı bilgisi iletilmektedir. Bunun yanı sıra bankaların internet hizmetlerinin de kullanılmasıyla istenilen kredi alınacaktır.

Aranmakta olan şartlar arasında vatandaşların;

TC vatandaşı olması

Sigortalı bir işte asgari ücretli olarak çalışmaları

Gerekmektedir. Bu koşullar altında bulunan vatandaşlar 15 bin TL kredi başvurusu yapabilir ve sonuç olarak 5 ile 15 bin TL arasında bir kredi alabilirler. Kredi tamamen faizsiz olarak masraf karşılığında verilmektedir. Kredinin geri ödemesinin yapılmaması neticesinde aynı şekilde önceki dönemlerde olduğu gibi icra yolu ile tahsile gidilecektir. Bu süre içerisinde aşamalı olarak bu durum değerlendirilmektedir.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu