Haberler

SGK Girişi Şartına Bakılarak 864 TL Ödeme..! Herkes Alabilir..!

Neredeyse her geçen gün yeni bir destek paketi açıklanıyor. Devlet tarafından virüs sebebiyle işleri kötüleşmiş bulunan vatandaşlara çeşitli yardımlar sağlanıyor. Bunlardan bir yenisi daha bugün açıklandı. Yapılan açıklamayla birlikte cazip bir destek daha vatandaşlara sunuldu. Yapılan açıklama ile birlikte engel durumu bulunmakta olan vatandaşlara 840 TL yardım sağlanacağının duyurusu yapıldı. Yapılan yardımın her hangi bir şekilde karşılığının olmayacağı tamamen hibe olarak ödenmekte olduğunun da altı çizildi.

SGK Girişi Olan Vatandaşlara Yardım

Sağlanacak olan yardımın şartları ise son derece makul. Vatandaşların en az %40 oranda özürlü bulunması şartı ilk olarak aranmaktayken bunun dışında ayrıca daha öncesinden SGK girişinin yapılmış olması şartı da aranmaktadır. Bu şartlara haiz olan vatandaşların bu desteği almalarında her hangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Destek PTT Üzerinden Sağlanacak

Vatandaşların en az %40 oranda özürlü bulunması şartı ilk olarak aranmaktayken bunun dışında ayrıca daha öncesinden SGK girişinin yapılmış olması şartı bulunması durumunda ilgili kurum tarafından desteği almasında her hangi bir sakınca olmadığına dair karar verilmesiyle birlikte aylık olarak ödemeler PTT üzerinden isim ve soyisim kullanılarak yapılmaktadır. Vatandaşlar PTT üzerinden bu yardımı bizzat alabilir. Bunun dışında engel durumu bu desteği çekmeye gitmeye engel olacak düzeydeyse ödeme devlet tarafından vatandaşın evinde yapılmaktadır. Vatandaşın vasi durumunun olması durumunda bu kişi de PTT üzerinden ödemeyi alabilir.

Tam Teşekkülü Hastaneden Rapor

Vatandaşların %40 ve üzerinde raporlarını olması durumunu ispatlamaları için ise tam teşekküllü bir hastaneden alınmış olan sağlık raporunun ibraz edilmesi gerekmektedir. Bu durumda vatandaşların başvuru evrakları tam sayılacaktır. Özel hastanelerden alınmış olan raporların her hangi bir geçerliliği bulunmayacaktır. Başvuru bizzat veya e devlet üzerinden yapılabilmektedir. Sonuç direk olarak başvuru sahibinin cep telefonuna gelmektedir.

E Devlet Üzerinden Başvuru

Müracaat da bulunmak isteyen vatandaşlar e devlet üzerinden başvuru yapabilmektedir. Vatandaşlar gerekli evraklarını e devlet üzerinden yükleyerek başvurusunu gerçekleştirerek buradan sonuç beklemesi de mümkündür. Başvuru bizzat olarak da yapılabilir. E devlet üzerinden başvuru yapmak isteyen vatandaşların giriş yapabilmeleri için ilk olarak e devlet şifresi almaları gerekmektedir.

 

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu