HaberlerSGK

SSK,SGK, Bağkur ve Emekli Sandığı Emeklileri Her Şey Netleşti..! İşte Ek Ödemelerle birlikte Son Tablo…

SSK ve Bağ-kur emeklilerin Ocak zammı netleşmesi ile ek ödeme paraları da kesinleşti. 2021 yılı Ocak ayında emeklilere yüzde 8,36 oranında bir artış göstererek emekli maaşı en düşük 165 tl arttı. Emeklilere ek ödeme olarak yüzde 4 oranında  bir artış gerçekleşti. Milyonlarca emekliler 2021 yılında ne kadar ek ödeme alacak sizler için araştırıp detaylar haberimizde.

Emekli sandığı memur emeklilerine ise 2021 yılı ilk altı ay için yüzde 7.33 oranında maaşına zam yapıldı. Buna göre emekli sandığı memur emeklisi ve ssk, bağ-kur emeklilere ek ödeme oranları şöyle gerçekleşecek.

Emekli 3 bin 380 TL Alacak

En basit hesaplama ile emeklilerin eline geçen net aylığı 3 bin Türk Lirası alan emekli yüzde 4 oranında ek ödeme ile birlikte 120 TL alıyorken 2021 yılı zam ile 3 bin 250 TL olan emeklilere ek ödeme 2021 yılı için 130 Türk Lirası olarak belirlendi.

Buna göre en yüksek emekli maaşı alan bir emekli 5 bin 157 TL maaş alan emekli için ek ödeme tutarı ise 206 TL olarak belirlendi.

En düşük bin 625 TL emekli maaşı alan emeklilere ise, ek ödeme olarak 65 TL ek ödemeler yapılacak.

Bu hesaplamalara göre ek ödemelerde yüzde 4 oranında artış gerçekleşmiş oldu.

Vefat Etmiş Olan Yakınına

Emekli Sandığı çerçevesinde emekli doktorlar ayrıca maaşlarında üçüncü bir artışı görecek.

Memur aylık katsayısındaki % 7.33’lük artış ile birlikte aylık ilave uzman doktorlarda 2 bin 625 TL’den 2 bin 818 TL’ye, uzmanlığı olmayanlara ise 2 bin 7 TL’den 2 bin 155 TL’ye çıkacak.

Doktorun vefat etmiş olması durumunda emekli aylığını almakta olan vatandaşlara bu hakkı devrediliyor. Alınan zam ödenmekte olan aylığın oranına göre tespit edilmektedir. Bu konuya örnek verilmesi gerekirse eşinin ölmesi sebebiyle kendisine aylık bağlanan eş emekli aylığının %50 si kadarından istifade ediyorsa bu hakkında aynı şekilde ki oranından istifade edebilecektir.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu