Haberler

Survivor 2021 Yarışmacılarından İsmail Balaban Kimdir? Nereli, Kaç Yaşında?

Survivor 2021 sezonu tüm hızıyla devam ederken, biz de sizlere Survivor yarışmacılarını tanıtmaya devam edeceğiz. Bu sene yenilenen ve diğer sezonlara göre daha rekabet içinde bir kadro oluşturulmuş durumda. Ünlüler takımında yer alan İsmail Balaban kimdir? İsmail balaban kaç yaşında, hangi meslekle uğraşıyor gibi soruların yanıtlarını haberimizde bulabilirsiniz.

Survivor yeni sezonu yayınlanmaya başladıktan sonra, yarışmayı sevenler kadroda yer alan isimleri araştırmaya başladı. Henüz ilk bölümlerden ünlüler takımındaki üstün performansıyla göze batan İsmail Balaban kimdir? Survivor başlamadan önce dile getirdiği, “Er meydanlarında sarı fırtınaydım, Survivor’a kasırga olmaya gidiyorum!” sözleri ile yarışmada çok iddialı olduğunu henüz başlamadan belli etmiş oldu.

İsmail Balaban kimdir?

3 Ağustos 1987 Antalya doğumlu İsmail Balaban, Hasan – Ümmü Gülsüm Balaban ailesinin ikiz çocuklarından biridir. Küçük yaşlardan itibaren güreşe merakı olan Balaban’ı, başarılı eski yağlı güreş pehlivanlarından Ziya Talan keşfetmiş. Bu keşfin ardından İsmail Balaban profesyonel güreş hayatına giriş yapmış oldu.

İsmail Balaban kimdir?
İsmail Balaban kimdir?

İsmail Balaban’ın güreş kariyeri

Başarılı güreşçi İsmail Balaban, 2009 senesinde Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde, küçük ve orta boyda birincilik, 2012 senesinde Başaltı Boyunda üçüncülük kazandı. 2013 senesinde gerçekleşen 652. Kırkpınar Yağlı Güreş Festivali’nde baş kategorisinde meydana çıkan Balaban, Recep Kara ve Şaban Yılmaz gibi ünlü isimleri elemeyi başardı. Finalde Ali Gürbüz ile karşılaşan Balaban, zorlu geçen mücadeleden 2. olarak ayrıldı. Ancak Ali Gürbüz’ün Türkiye Güreş Federasyonu tarafından ceza almasının ardından, İsmail Balaban 2013 yılı Başpehlivanı seçildi.

Kırkpınar ve diğer güreşlerde de birçok başarıya imza atan Balaban, Survivor 2021 kadrosuna seçilerek kendisini bu alanda da ispatlamak istiyor. Yayınlanan ilk bölümün ardından hazır bir vücuda ve enerjiye sahip olduğu görülen başpehlivanın tek hedefi yarışmada birincilik elde edebilmek.

İsmail Balaban, Konyaaltı Beledeyise Spor Kulubü sporcusudur ve güreş hayatını devam ettirmektedir.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu