Haberler

Tarih belirli oldu! Elektronik haberleşmede abonelik iptal başvuruları e-devlet’ten yapılabilecek

Tarih belirli oldu! Elektronik haberleşmede abonelik iptal başvuruları e-devlet'ten yapılabilecek

Elektronik haberleşme işletmecilerinin hizmetlerine ait abonelikler 26 Ekim’den itibaren e-devlet üzerinden iptal ettirilebilecek.

Abone ol

e-Devlet Kapısı’nda sunulan hizmetlere bir yenisi daha ekleniyor.

Veri Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından yapılan düzenleme zarfında, abone sayısı 200 binin üstünde olan elektronik haberleşme işletmecilerinin hizmetlerine ait aboneliklerin iptali 26 Ekim Pazartesi gününden itibaren e-Devlet üzerinden gerçekleştirilebilecek.

e-Devlet Kapısı’ndan gerçekleştirilen fesih başvurusunun ardındaki, 24 saat içinde hizmete ilişkin ücretlendirme, hizmet sağlayıcı tarafından durdurulacak.

Böylece, sabit veya mobil telefon, internet ve kablo TV aboneleri, aboneliğini iptal ettirmek istediğinde, hizmet aldığı işletmeciye yazılmış dilekçeyle uygulamak, faks çekmek gibi işlemlerle uğraşmadan “turkiye.gov.tr” adresi üzerinden abonelik iptal başvurusunu yapmış olacak.

– Bayilere gitme zorunluluğu sona erecek

Abonelerin fesih başvurusu için dilekçe saptamak amacıyla hizmet sağlayıcıların bayilerine gitme zorunluluğu, bilhassa yeni alıcı koronavirüs (Kovid-19) salgını döneminde vatandaşların sorun yaşamasına sebep oluyordu. Bu kullanım doğruca aboneler, iptal taleplerini e-Devlet’ten insan teması olmadan yapabilecek.

İşletmeciler, abonelerin nakil, tayin, hat dondurma gibi talepleri mevcutken e-Devlet Kapısı üzerinden fesih başvurusu gelmesi halinde bu başvuruyu yerine getirmekle de mesul olacak.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu